זוגיות והכרויות

אובדן הקשר בין אהבה ליחסי מין: הסכנות ודרכי פתרון

אובדן הקשר בין אהבה ליחסי מין הסכנות ודרכי פתרון

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

בחיי הדיגיטל והמדיה של היום, תרבות המין הולכת והופכת להיות חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום של רבים מאיתנו. בעוד שישנם אנשים שמוצאים חופש והנאה בקיום יחסי מין מזדמנים עם בני זוג שונים, רבים אחרים עלולים לגלות שהדבר פוגע ביכולתם לפתח קשרים רגשיים משמעותיים ועמוקים בשלבים מאוחרים יותר. בפוסט זה נדון בהשפעות השליליות של התרחקות מהקשר שבין אהבה ליחסי מין, ונציע פתרונות שיעזרו לאנשים שמנהלים את חייהם בקשרים חפוזים לחזור ולמצוא מערכת יחסים משמעותית לקש רציני.

ההשפעות השליליות של ניתוק הקשר בין אהבה ליחסי מין

כאשר אנשים מרבים לקיים יחסי מין עם בני זוג שונים ומזדמנים, מעט הקשרים שהם יוצרים הם לעיתים קרובות שטחיים לחלוטין וחסרי תוכן. יחסי מין מזדמנים לרוב אינם כוללים את ההיבטים הרגשיים העמוקים שמלווים את האהבה. כתוצאה מכך, הקשרים האלה אינם מספקים את התמיכה הרגשית והחיבור העמוק שזוגיות ואהבה יכולים להציע.

תחושת ריקנות פנימית

בשלב מסוים, לאחר תקופה של מפגשים חפוזים מרובים, קיום יחסי מין ללא קשר רגשי מוביל לרוב לתחושת ריקנות אצל כלל האנשים (נשים וגברים). האדם עשוי להרגיש שהוא מחפש משהו יותר משמעותי ולא מוצא אותו וגרוע מכל במקרים רבים האדם אינו מודע לבלבול הפנימי שנוצר בו עקב התנהלותו המינית. חיפוש מתמיד אחר סיפוק מיני ללא חיבור רגשי המתרחש לאורך זמן עם אנשים שונים יוצר תחושה של אי סיפוק כללי, בבלבול ואי נחת.

קושי במעבר למערכת יחסים מחייבת

אחד האתגרים הגדולים ביותר עבור אנשים שמרגילים עצמם לקשרים מזדמנים הוא המעבר למערכת יחסים מחייבת. לאחר חודשים ארוכים ולעיתים אפילו שנים של קיום יחסי מין עם זרים ללא כל חיבור רגשי ולצורך סיפוק רגעי בלבד, קשה מאד לאדם להתחייב ולהשקיע בקשר רציני ארוך טווח. הכישורים הרגשיים הנדרשים לזוגיות מחייבת לרוב מתנוונים ודברים משמעותיים בקשר הופכים כמובן מאילו, מצב בו האדם עלול למצוא עצמו מתקשה במציאת קשר אמיתי ומשמעותי מבלי שידע כלל כי הבעיה נעוצה בו עצמו.

פתרונות להחזרת רצון לקשר אוהב וארוך טווח

בראש ובראשונה בכדי להתחיל לשנות את דפוסי ההתנהגות הקיימים, חשוב להגדיר מחדש את המטרות האישיות בכל הנוגע ליחסים אינטימיים. על האדם לשאול את עצמו מה הוא באמת מחפש - האם זה סיפוק מיני רגעי או קשר עמוק ומשמעותי? הבנה ברורה של מטרות אלו בתוספת של התובנות החדשות שהוזכרו קודם לכן יכולה להוביל לשינויים בהרגלים ובהתנהגות.

פיתוח כישורים רגשיים ויצירת קשרים

אחד מהצעדים הראשונים הוא יצירת קשרים שאינם מיניים.
בכדי לבנות קשר זוגי משמעותי, יש לשים דגש על פיתוח כישורים רגשיים כמו אמפתיה, הקשבה וכנות. אלו דברים שלא היו קיימים קודם לכן אצל אדם המנהל קשרים מזדמנים. ולכן, השמת דגש על כישורים אלה בחיים היום-יומיים יכול לעזור לאדם להיות פתוח יותר לרגשותיו ולרגשות בן זוגו, וליצור חיבור רגשי עמוק וחזק יותר.

למצוא את האיזון הבריא

כדי למצוא את האיזון הבריא בין אהבה ליחסי מין, יש לשקול מעבר למערכת יחסים מחייבת. בניית מערכת יחסים מבוססת על אמון, כנות והתחייבות הדדית תספק את הבסיס הרגשי והאינטימי הדרוש לחיבור עמוק ומשמעותי. התמקדות במערכת יחסים מכבדת, תומכת ומחייבת היא זו שמאפשרת לאדם לחוות את היתרונות הרגשיים והפיזיים של זוגיות אוהבת.

זמן לבחינה עצמית

לקיחת זמן לבחינה עצמית והתבוננות פנימית באופי ההתנהגות מהווה משקל רב בהצלחתו של האדם להגיע אל מטרתו  הסופית. חשוב מאד שהאדם יבין מהם הצרכים והרצונות האמיתיים שלו, ואלו הרגלים או דפוסים התנהגותיים קבועים שהוא חווה עשויים לעכב את היכולת שלו לפתח קשרים משמעותיים. מדיטציה, כתיבה ביומן או במחברת אישית ושיחות עם חברים או בני משפחה קרובים יכולים לעזור בתהליך זה.
במקרים מסוימים, פנייה לאיש מקצוע בתחום הפסיכולוגיה או הייעוץ הזוגי יכולה להיות מועילה.

נכתב באדיבות >> http://www.mylove.co.il

תפריט נגישות אתר